FIZINIO ASMENS BANKROTAS

FIZINIO ASMENS BANKROTAS

Fizinio asmens bankrotas – tai visuma procedūrų, kurių tikslas – sudaryti sąlygas atkurti mokumą sąžiningam fiziniam asmeniui, ūkininkui ir kitam fiziniam asmeniui, kuris verčiasi individualia veikla užtikrinant kreditorių reikalavimų tenkinimą siekiant teisingos skolininko ir jo kreditorių interesų pusiausvyros.

Teismas priima nutartį iškelti fizinio asmens bankroto bylą, jeigu nustato, kad fizinis asmuo negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų, kurių mokėjimo terminai suėję ir kurių suma viršija 25 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas minimaliąsias mėnesines algas bei nėra Fizinių asmenų bankroto įstatyme numatytų pagrindų atsisakyti iškelti bankroto bylą.

Abstrakčiai apibendrinant Fizinių asmenų bankroto įstatymo nuostatas, fizinio asmens bankrotas yra teisinė galimybė išspręsti finansinius sunkumus jeigu:

  • Jūsų skolos viršija 7500 €;
  • nesate sudarę nesąžiningų sandorių;
  • su finansiniais sunkumais susidūrėte ne dėl savo žalingų įpročių (piktnaudžiavimo alkoholiu, narkotinėmis ar kitomis psichotropinėmis medžiagomis, azartinių lošimų ir kt.);
  • nesate nubaustas už nusikaltimus ar baudžiamuosius nusižengimus;
  • bankrutuosite pirmą kartą;
 • Jums nepriklauso individuali įmonė, kuriai šiuo metu iškelta bankroto byla.

Lietuvoje bankrutuoti verta – fizinio asmens bankrotas Lietuvoje yra greita ir paprasta procedūra.

JURIDINIO ASMENS BANKROTAS

Juridinio asmens bankrotas – teisės aktų nustatyta tvarka pripažinta įmonės nemokumo būsena, kai siekiama šios būsenos pabaigos iš įmonės turto tenkinant kreditorių reikalavimus ir užtikrinant kreditorių ir įmonės interesų pusiausvyrą. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo jurisprudencijoje konstatuota, kad pagrindinis bankroto proceso tikslas – patenkinti bankrutuojančios įmonės kreditorių reikalavimus iš bankrutuojančios įmonės turto, tuo pačiu metu įmonei – skolininkei likviduojant skolų naštą, taip apsaugant kreditorius nuo dar ilgesnio nemokios įmonės atsiskaitymų uždelsimo.

Įmonei bankroto byla gali būti keliama, jeigu ji atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

  • įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kt.) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.
  • įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) darbo užmokestį ir su darbo santykiais susijusias išmokas;
 • įmonė yra viešai paskelbusi arba kitaip pranešusi kreditoriui (kreditoriams), kad negali arba neketina vykdyti įsipareigojimų.

Mūsų komanda padės Jums visais su fizinio ar juridinio asmens bankrotu susijusiais teisiniais klausimais, parengs visus dokumentus bankroto bylos inicijavimui, kontroliuos bylos kėlimo eigą, suteiks visas būtinas konsultacijas. Išspręsime bankroto administratoriaus kandidatūros klausimus, taip pat sutvarkysime visus kitus teisinius reikalus, kylančius iš bankroto teisinių santykių.


Turite klausimų? Susisiekite su bankroto bylų ekspertu telefonu: 860975916 arba pateikite paklausimą:

Turite klausimų? Susisiekite su mumis. PATEIKTI UŽKLAUSĄ

* Gavę užklausą su Jumis susisieksime ir tiksliai įvertinsime teisinės paslaugos kainą. Jei kaina bus netinkama – paslaugos galėsite atsisakyti.